Okna drewniane fabryki DRUTEX wykonane z drewna sosnowego i meranti w systemie SOFTLINE. Charakteryzują się one nowoczesnym i estetycznym wyglądem. Składa się na to piękna forma zaokrąglonego profilu, dzięki której uzyskuje on opływowe kształty o gładkiej, lśniącej powierzchni. Doskonałą jakość oraz odporność na wypaczenie okien zapewnia drewno lite klejone trójwarstwowo wysuszone do odpowiedniej wilgotności. Dodatkowo żywotność stolarki przedłuża impregnacja i gruntowanie.

Bardzo duża różnorodność kolorów (cała paleta RAL) oraz lazurów (paleta SIKKENS) z widoczną strukturą drewna) pozwala spełnić indywidualne życzenia nawet najbardziej wymagających Klientów. Wszystkie powłoki malarskie są przyjazne dla środowiska. Progi ram oraz dolne krawędzie skrzydeł zabezpieczone są aluminiowymi okapnikami, których linia współgra z łagodnymi konturami całości. Konserwacja stolarki drewnianej jest bardzo łatwa i nie trwa dłużej niż jej czyszczenie. 
Kolorystyka podstawowa okien drewnianych (drewno sosna i red meranti):
biały, ciemny dąb, teak, mahoń, palisander, sosna, jasny dąb.

STANDARDOWE SZKLENIE

Każde okno wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną jednokomorową – pakiet szybowy, do produkcji którego używane są szkła firmy GUARDIAN. Standardowy pakiet szybowy składa się z szyby typu float o grubości 4mm, ramki dystansowej o szerokości 16 mm oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat o grubości 4mm natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła, gazem – argonem. Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła U=1,0 W/m2K wg normy EN-674.
W ramach polityki Firmy zmierzającej do pełnej indywidualizacji oferty oraz jej dostosowania do potrzeb i preferencji Klienta, DRUTEX S.A. posiada w swojej ofercie możliwość doboru innego pakietu szybowego odpowiadającego wymaganiom Klinta, tak aby stanowił on dodatkowo jeszcze doskonalszą ochronę przed włamaniem, hałasem, czy nadmiernym nasłonecznieniem. 

Komfort obsługi okna zależy od dodatkowych funkcji. Wszystkie rodzaje okien DRUTEX S.A. produkowanych w systemie Softline-68 wyposażone są standardowo w okucia obwiedniowe firmy MACO. Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

 • Okna z funkcją U (uchyłu) – podstawową funkcją okna tego typu jest funkcja uchyłu w standardzie. Na życzenie Klienta istnieje możliwość zastosowania dodatkowo zaczepu antywyważeniowego.
 • Okna z funkcją R (rozwierną) - podstawową funkcją okna tego typu jest rozwierność. Dodatkowo okna z funkcją R posiadają podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki - dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia co wpływa stanowczo na komfort użytkowania, 1 zaczep antywyważeniowy - ograniczający możliwość wyważenia uchylonego okna z zewnątrz.
 • Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) - podstawową funkcją tego typu okien jest możliwość uchyłu i rozwierności. Dodatkowo okucia z funkcją RU wyposażone są w najnowsze rozwiązanie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza, podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki - dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania, 1 zaczep antywyważeniowy - ograniczający możliwość wyważenia uchylonego okna z zewnątrz.
 • Możliwość zastosowania szerokiej gamy pakietów szybowych.
 • Profilowana listwa przyszybowa.
 • Profil klejony warstwowo gwarantuje stabilność konstrukcji.
 • Podcięcie pod parapet.
 • Termookapnik ułatwiający odprowadzanie wody.
 • Aluminiowa listwa zabezpieczająca drewno przed promieniami UV i wodą spływającą z szyby.
 • Ekologiczny lakier z podkładem i impregnatem przeciw szkodnikom i grzybom.
 • Uszczelka obwiedniowa.

 • Okna drewniane charakteryzują się trwałością, nie podlegają odkształceniom oraz pęknięciom,
 • Są wykonane z surowca pochodzenia naturalnego,
 • Posiadają bardzo dobre parametry termoizolacyjne,
 • Posiadają niski w współczynnik przewodzenia cieplnego (U = 1,0 W/m2K),
 • Charakteryzują się eleganckim wyglądem.

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się